Najlepszą receptą na gorący dzień jest chłodzenie się w wodzie. Upały nie straszne są naszym przedszkolakom.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji festynu rodzinnego, który odbył się 22 czerwca 2017 r. Serdeczne podziękowania składamy rodzicom za upieczenie ciasta oraz przyniesienie ciasteczek, kawy i herbaty. Bez waszej pomocy nie odbyłaby się również zabawa „Wędka szczęścia”.

Na zakończenie roku szkolnego 22 czerwca 2017 r. w Naszej placówce odbył się festyn rodzinny. Najważniejszym punktem programu było pożegnanie dzieci, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Na festynie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali całe mnóstwo atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Były konkursy, gry i zabawy, puszczanie baniek oraz malowanie twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy policyjne oraz tresowany pies. Wśród smakołyków przygotowanych przez kucharki były m.in. żurek śląski, kiszka ziemniaczana, pierogi ruskie, bigos. Słodkie wypieki przygotowane przez rodziców, cieszyły się również dużym uznaniem. W miłej atmosferze czas festynu szybko minął.

26 czerwca 2017 r. w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „ABC Bezpiecznego Przedszkolaka” gościliśmy w przedszkolu niezwykłych gości – ratowników WOPR. Pani Karolina i pan Rafał, którzy w czasie wakacji strzegą bezpieczeństwa ludzi nad wodą, opowiedzieli dzieciom o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Przedszkolaki dobrze już teraz wiedzą, że można kąpać się tylko w dozwolonych miejscach i odpowiednio oznakowanych, których pilnują ratownicy. Dzieci kąpią się zawsze pod opieką dorosłych

20 czerwca 2017 r. wszystkie przedszkolaki wybrały się na fenomenalny spektakl ekologiczny pt. „Kolory Miasta” w wykonaniu aktorów Teatru Kultureska. Spektakl odbył się w amfiteatrze Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Piosenki śpiewane były przez aktorów na żywo. Barwna scenografia, piękne kostiumy oraz oprawa muzyczna i świetna gra aktorów zachwyciła wszystkie dzieci. Spektakl był nagrodą za udział w konkursie na zbiórkę butelek PET.